Kraj Austria

Stolica: Wiedeń
Waluta: euro (EUR), 1 EUR = 100 centów
Wiza: wiza nie jest wymagana
Język: niemiecki
Napięcie: 220 V
Powierzchnia: 83 871 km²
Ludność: 8,3 mln

Hochkar

Informacje ogólne

W Dolnej Austrii region Hochkar jest jednym z najpopularniejszych terenów związanych ze sportami zimowymi, który zapewnia doskonałe warunki narciarskie od grudnia do końca kwietnia. Chociaż tereny w okolicy samego szczytu Hochkar (1808 m n.p.m.) nie są tak rozległe jak w przypadku środkowej części Alp, miłośnicy narciarstwa alpejskiego, biegowego i snowboardu znajdą tam ośrodki odpowiadające najwyższym wymaganiom. Region nastawiony jest głównie na organizację wczasów rodzinnych i oferuje turystom z takim właśnie nastawieniem rozmaite formy relaksu i łatwe trasy zaprojektowane pośród baśniowych pejzaży. Na początkujących narciarzy czeka tam wiele tras ćwiczeniowych z wyciągami łagodnie podchodzącymi pod stoki i położonymi blisko kurortów. Coś dla siebie znajdą również doświadczeni narciarze (głównie na Hochkar), gdyż oferty poszczególnych ośrodków obejmują trasy od średnio zaawansowanych po wymagające nieco większych umiejętności. Rodzice z małymi dziećmi powinni z kolei zainteresować się terenami narciarskimi ski-areny Muckenkogel, Reidl-Pfarrboden i Puchenstuben. Region ma również tę zaletę, że po obfitych opadach śniegu, obok tras zjazdowych, można rozkoszować się szaleństwem freeride'u.

Główne kurorty

Annaberg
Znakiem firmowym przyjemnego ośrodka narciarskiego jest imponująca panorama na Otscher, stoki przygotowane dla wszystkich poziomów umiejętności i system połączonych wyciągów. Nie brakuje tam wypożyczalni sprzętu narciarskiego, parku dla początkujących, a także specjalnie zaprojektowanego dla najmłodszych Kinderland'u. Stoki w razie potrzeby są zawsze naśnieżane, a dla bardziej wymagających narciarzy ciekawą ofertą dysponują szkółki skicross. Atutem kurortu jest także bliska odległość do Wiednia. Na miłośników białego szaleństwa czekają wyciągi orczykowe i krzesełkowe, a do dodatkowych atrakcji należą: boardercross, funpark, tor saneczkowy, curling, zimowe szlaki wędrowne oraz biegówki.

Hochkar
W samym sercu Apl Gostlinger położony jest spokojny ośrodek narciarski będący alternatywą dla zatłoczonych i głośnych kurortów w innych regionach Austrii. Malownicza miejscowość słynie z kameralnej atmosfery oraz z możliwości jazdy na zróżnicowanych trasach narciarskich o długości około 20 km. Najdłuższą trasą jest Standardabfahrt, z kolei najtrudniejszą Karabfahrt. Jeśli ktoś chce poszusować wieczorem w romantycznej atmosferze powinien wybrać się na oświetloną Almabfahrt, która znajduje się przy dolnej stacji kolejek. Jest to doskonałe miejsce do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, połączone dodatkowo z dziewiczą naturą i pięknymi widokami. Na stokach Annabergu i Lackenhofu wyszaleć mogą się snowboardziści, a ogrom tras dla narciarzy biegowych powinien zadowolić miłośników popularnych „biegówek”. Po wyczerpujących dniach romantyczne wieczory można spędzić w przytulnych restauracjach i przyjemnych „almach” serwujących lokalne przysmaki kulinarne. Do okolicznych kurortów oferujących doskonałą bazę hotelową i wspaniałe widoki należą Gostling i Lunz am See. Na miłośników białego szaleństwa czeka także snowpark, a nartostrady obsługiwane są przez rozmaite wyciągi orczykowe i krzesełkowe o dużej przepustowości. Do pozostałych atrakcji i udogodnień należą: bezpłatne skibusy, biegówki, oświetlone stoki, wyciągi dla dzieci, curling, rakiety śnieżne, tor saneczkowy, basen, jazda na łyżwach, kulig z zaprzęgiem konnym.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Gostling
Właściwie Gostling an der Ybbs razem z Hochkar tworzy największy w regionie ośrodek narciarski z dobrymi warunkami śniegowymi. Tereny narciarskie szczytu Hochkar w Alpach Gostlinger oferują narciarzom dobrze zagospodarowaną sieć wyciągów i świetnie przygotowane trasy, na których każdy znajdzie odpowiednie nachylenie do swoich umiejętności. Na terenie ośrodka działają szkółki narciarskie, w których można podszkolić swoje umiejętności oraz nauczyć małe dzieci stawiania pierwszych kroków w narciarstwie. Do pozostałych atrakcji Gostling należą: biegówki, ścieżki do wędrówek zimowych, plac zabaw dla dzieci, spacery na rakietach śnieżnych z przewodnikiem, kryty basen, Gostling Wellness, lodowisko, jazda na sankach i łyżwach.

SKI INFO

Długość tras narciarskich
Hochkar (około 18 km)
łatwe – 4 km
średnie – 10 km

Narciarze początkujący
Muckenkogel, Reidl-Pfarrboden, Puchenstuben, Hochkar-Kids-Land.

Narciarze średnio zaawansowani
Hochkar.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Narciarze doświadczeni
Grosse i Kleine Otscherpiste, Kar-Abfahrt, Draxlerloch, Thomas-Sykora, Racing-Camp.

Narciarze biegowi
Lassingtal,Speckjausenloipe, rezrwat Otcher-Tormauer, Gosling, Lackenhof.

Snowboard i Freeskiing
Annaberg, Lackenhofu, Grosse i Kleine Otscher, snowparki ze skoczniami, rampami quaterpipe, halfpipe i poręczami.

Skimaps

Dolna Austria (SKI): Semmering Zauberberg

Austria: Hochkar , Dolna Austria (SKI): Semmering Zauberberg

Wybierz region Hochkar , Dolna Austria (SKI): Semmering Zauberberg